Zmniejsz tekst Zwiększ tekst

INFORMACJE KSOW

Malta

Maltańską Krajową Sieć Obszarów Wiejskich (KSOW) oficjalnie powołano do życia w lipcu 2009 r.

Za całość działalności sieci odpowiada instytucja zarządzająca działająca w ramach Ministerstwa Zasobów i Rozwoju Wsi. Jednostka wsparcia sieci stanowi część instytucji zarządzającej i zapewnia sprawne funkcjonowanie KSOW.

Ogólnym celem maltańskiej KSOW jest stworzenie platformy współdziałania dla podmiotów zaangażowanych w działania i operacje finansowane w ramach maltańskiego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW).

Główne funkcje KSOW to: rozwijanie i usprawnianie kanałów komunikacji poprzez działania informacyjne, ułatwianie wymiany doświadczeń i metod, stymulowanie dialogu oraz poprawianie ogólnych wyników i przyczynianie się do powodzenia PROW na poziomie lokalnym, regionalnym, krajowym i międzynarodowym.

Uczestnicy sieci

W skład KSOW wchodzą wszystkie strony zainteresowane obszarami wiejskimi zaangażowane w programowanie i wdrażanie PROW, w tym wyznaczeni partnerzy i członkowie Komitetu Monitorującego. Dzięki temu sieć obejmuje szeroką reprezentację organizacji i organów administracji zaangażowanych w prace związane z wszystkimi czterema osiami programu.

Więcej informacji o strukturze organizacyjnej sieci [PDF ]

Contact details:

Adres: National Rural Network Malta, Ministry for Resources and Rural Affairs, Managing Authority,
Block A, Luqa Road, Qormi, QRM 9075, Malta,
Tel.: 00356 25904 269
Strona internetowa: https://secure2.gov.mt/MRRA-MA/national-rural-network?l=1
Osoba kontaktowa: Ms. Maria-Carla Ciscaldi
E-mail: maria-carla.ciscaldi@gov.mt

Bieżąca działalność sieci

Maltańska KSOW przyczynia się w szczególności do wprowadzania i rozwoju na Malcie „podejścia Leader”, a także do zapewnienia szerszego udziału wszystkich podmiotów i zainteresowanych stron z obszarów wiejskich w działania w horyzontalnych obszarach tematycznych.

Roczny program prac maltańskiej KSOW określa trzy priorytety tematyczne na rok 2010, którymi są: konkurencyjność, wielofunkcyjność i wartość dodana produktów rolnych; gospodarka wodna; i turystyka wiejska.

Więcej informacji o głównych priorytetach i działalności sieci [PDF ]

Współpraca z innymi sieciami/krajami

  • Wkład w inicjatywę tematyczną w zakresie przedsiębiorczości na obszarach wiejskich

Inne ważne informacje