Zmniejsz tekst Zwiększ tekst

Wnioski z działalności ENRD

Opracowanie zestawu publikacji odpowiadających na potrzeby interesariuszy

W pierwszym rokudziałalności (2008-2009), główną publikacją ENRD był EURural Review (Przegląd obszarów wiejskich UE). Jego treści dotyczyły często zagadnieńzwiązanych z polityką i nie były skierowane do żadnej konkretnej grupydocelowej. Wraz z rozwojem sieci, pojawiły się nowe pomysły i spostrzeżenia,które stały się inspiracją dla kolejnych publikacji odpowiadających lepiej napotrzeby i zainteresowania interesariuszy. W efekcie, pojawiły się kolejnepublikacje: miesięczny biuletyn oraz seria EAFRD Project Brochures (Broszury informacyjne na temat projektówEFRROW), gdzie krótko opisano projekty. 

Było to o tyleważne, że oznaczało zmianę charakteru publikacji ENRD z potencjalnie„ciekawych” na bardziej „użyteczne”.

Przeprowadzonobadania i wprowadzono inne mechanizmy zbierania opinii czytelników, codoprowadziło w trzecim roku działalności (2010-2011) do gruntownego przegląduzestawu publikacji ENRD. Był to kolejny ważny „kamień milowy” w ewolucji ENRD ijej strategii komunikacyjnej. Wprowadzone w tamtym czasie zmiany obejmują:

  1. przeprojektowaniestruktury EURural Review (odnumeru 11), aby umożliwić bardziej dogłębną analizę konkretnych zagadnień bezkonieczności korzystania z wcześniej ustalonych ram;
  2. wprowadzenienowej publikacji ENRDMagazine (Magazyn ENRD), która zawiera artykułu przygotowane przez różne sieci obszarówwiejskich  i dystrybuowana jest przezsieci (po etapie pilotażowym, wprowadzono ją jako nowy produkt w 2012 r.), atakże
  3. odejścieod drukowanej wersji biuletynu ENRD na rzecz jego elektronicznej wersji (Rur@lNewsflash).

Zdobywane w czasie doświadczenie doprowadziło doewolucji w publikacjach ENRD, który są teraz bardziej atrakcyjne wizualnie,łatwiejsze w odbiorze i bardziej skoncentrowane na interesariuszach.Doprowadziło to do stopniowego wzrostu liczby czytelników.


Ostatnia aktualizacja: 07/01/2014 | Początek