Rural Inspiration Awards (RIA) 2022: The Future is Youth

Rural Inspiration Awards
ENRD ressourcesPoprzednie edycjeZasoby ENRDZestaw komunikacyjny

Historie zakończone sukcesem mogą zainspirować więcej osób do podejmowania podobnych inicjatyw w innych miejscach i wyzwolić potencjał EFRROW/EFRRG w zakresie pomocy obszarom wiejskim w sprostaniu szerokiemu zakresowi wyzwań gospodarczych, środowiskowych i społecznych XXI wieku. Aby mogło być to możliwe, kluczowe informacje na temat projektów muszą być zbierane i przekazywane w efektywny sposób.

Tematem tegorocznej edycji konkursu Rural Inspiration Awards (RIA) 2022 jest "The Future is Youth” (Przyszłość należy do młodych osób), a inspiracją do niego był 2022 rok nazwany Europejskim Rokiem Młodzieży, długoterminowa wizja obszarów wiejskich oraz Pakt na rzecz Obszarów Wiejskich opracowany przez Komisję Europejską. RIA 2022 ma na celu promowanie znaczenia europejskiej młodzieży w budowaniu lepszej przyszłości - bardziej ekologicznej, odpornej, sprzyjającej inkluzywności społecznej, innowacyjnej i cyfrowej. 

W tym roku zachęcamy państwa członkowskie do składania wniosków w czterech kategoriach tematycznych związanych z długoterminową wizją obszarów wiejskich: Green Futures (Zielone Przyszłości), Digital Futures (Cyfrowe Przyszłości), Resilient Futures (Odporne Przyszłości) i Socially Inclusive & Innovative Futures (Społecznie Inkluzywne i Innowacyjne Przyszłości).

Jury wybierze zwycięzcę w każdej z czterech kategorii.  Ponadto Popular Vote w głosowaniu internetowym nagrodzi także najlepszy projekt, który angażuje młode osoby na obszarach wiejskich. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się najprawdopodobniej na początku października 2022 r. w Brukseli. 

Główny cel konkursu

  • Zwiększenie widoczności rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich  
  • Zaprezentowanie innowacyjnych rozwiązań dotyczących społeczności wiejskich
  • Wyróżnienie projektów, w których uczestniczą młodzi ludzie (poniżej 40 roku życia) z obszarów wiejskich 
  • Promowanie wymiany wiedzy i nawiązywania kontaktów między interesariuszami z obszarów wiejskich poprzez prezentowanie przykładów najlepszych praktyk 

Aby złożyć wniosek, należy postępować zgodnie z wytycznymi, a wszelkie pytania prosimy wysyłać na adres: awards@enrd.eu