Zmniejsz tekst Zwiększ tekst

Projekty badawcze

Badania naukowe prowadzone są najczęściej w ramach projektów finansowanych przez określony czas, w ramach których zatrudnia się różnych partnerów w celu prowadzenia jasno określonego programu prac badawczych. Poniżej zaprezentowano wybrane projekty z zakresu rozwoju obszarów wiejskich.

Kliknij na linki poniżej w celu uzyskania informacji o danym projekcie.

Projekt ma na celu produktywne wykorzystanie niezagospodarowanej przestrzeni, np. dachów i patio Projekt ma na celu produktywne wykorzystanie niezagospodarowanej przestrzeni, np. dachów i patio, poprzez intensywną uprawę warzyw ekologicznych.
Projekt Mleczarz realizowany w ramach programu INTERREG IVB Projekt Mleczarz realizowany w ramach programu INTERREG IVB wspiera społeczności wiejskie w Północno-Zachodniej Europie, gdzie mleczarstwo stanowi główną formę działalności gospodarczej i użytkowania ziemi.
Głównym celem jest poprawa różnorodności i zwiększenie populacji naturalnych wrogów szkodników Głównym celem jest poprawa różnorodności i zwiększenie populacji naturalnych wrogów szkodników, dzięki czemu możliwe jest zredukowanie zapotrzebowania na chemiczne środki ochrony roślin.
Zielona ochrona roślin (ZOR) jest projektem edukacyjnym Zielona ochrona roślin (ZOR) jest projektem edukacyjnym finansowanym przez unijny program Leonardo da Vinci.
Projekt SOLINSA (finansowany przez 7 PR) Projekt SOLINSA (finansowany przez 7 PR) ma na celu zidentyfikowanie barier w rozwoju sieci uczenia się i innowacji na rzecz zrównoważonego rolnictwa (LINSA), szczególnie tam, gdzie systemy wiedzy rolniczej (AKS) nie zaspokajają istniejących potrzeb.
Instytut Louisa Bolka pomaga rolnikom i organizacjom ochrony przyrody Instytut Louisa Bolka pomaga rolnikom i organizacjom ochrony przyrody w tworzeniu praktycznych sposobów ochrony przyrody, umożliwiających jednocześnie rentowną i zrównoważoną działalność rolniczą.
Opracowanie wspólnej standardowej metodologii dla oceny efektywności europejskich programów rolno-środowiskowych (AE-FOOTPRINT) Opracowanie wspólnej standardowej metodologii dla oceny efektywności europejskich programów rolno-środowiskowych (AE-FOOTPRINT) – stworzenie indeksu rolno-środowiskowego (AFI) na poziomie gospodarstwa, który agregowałby różne mierzalne wskaźniki rolno-środowiskowe.
Unijne polityki bioenergetyczne i ich wpływ na obszary wiejskie oraz polityki rolne (AGRIENERGY) Unijne polityki bioenergetyczne i ich wpływ na obszary wiejskie oraz polityki rolne (AGRIENERGY) - analiza społeczno-gospodarczych, środowiskowych i społecznych aspektów unijnej polityki bioenergetycznej i jej wpływ na WPR oraz ideę zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich.
Regionalny wpływ wspólnej polityki rolnej – rozwój obszarów wiejskich (CAPRI-RD) Regionalny wpływ wspólnej polityki rolnej – rozwój obszarów wiejskich (CAPRI-RD) - paneuropejskie narzędzie służące analizie wpływu regionalnego działań z I i II filara WPR.
Rozwój europejskich regionów wiejskich w dobie globalizacji (DERREG) Rozwój europejskich regionów wiejskich w dobie globalizacji (DERREG) - ma na celu poprawę rozumienia rozwoju obszarów wiejskich poprzez badanie procesów globalizacji oraz ich efektów i doświadczeń w skali lokalnej.
Szanse rozwoju na obszarach wiejskich Europy (EDORA) Szanse rozwoju na obszarach wiejskich Europy (EDORA) - projekt naukowy realizowany w ramach programu ESPON, który bada zmiany zachodzące na obszarach wiejskich Europy w celu stworzenia przejrzystych i racjonalnych przesłanek dla polityki wzmacniania spójności terytorialnej.
Wspieranie alternatywnych sieci rolno-żywnościowych (FAAN) Wspieranie alternatywnych sieci rolno-żywnościowych (FAAN) - badania i rekomendacje odnoszące się do zmian polityk w celu przyszłego wzmocnienia lokalnych sieci żywności w UE.
Zrównoważenie w górach: przekształcanie badań w praktykę (Mountain.Trip) Zrównoważenie w górach: przekształcanie badań w praktykę (Mountain.Trip) - stworzenie lepszych relacji pomiędzy naukowcami a praktykami poprzez „tłumaczenie” odkryć naukowych na język bardziej przydatny i dostępny dla praktyków.
Efekty rozwoju obszarów wiejskich (RUDI) Efekty rozwoju obszarów wiejskich (RUDI) - lepsze rozumienie efektów społecznych i instytucjonalnych polityki rozwoju obszarów wiejskich, a także tworzenia potencjału na poziomie krajowym i regionalnym.
Sieci przyszłości na obszarach wiejskich (RUFUS) Sieci przyszłości na obszarach wiejskich (RUFUS) - zapewnia decydentom i interesariuszom lepsze teoretyczne i praktyczne rozumienie, w jaki sposób narzędzia WPR współdziałają z innymi formami interwencji publicznej w zakresie rozwoju na obszarach wiejskich.
Rolnictwo zrównoważone i ochrona gleby (SoCo) Rolnictwo zrównoważone i ochrona gleby (SoCo) - lepsze rozumienie rolniczych praktyk w zakresie ochrony gleby i sposobów, w jaki rolnicy mogą być zachęcani przez odpowiednie narzędzia polityki do ich stosowania.
Małe i średnie miasta (TOWN) Małe i średnie miasta (TOWN) - badania poświęcone roli małych i średniej wielkości miast w promowaniu spójności terytorialnej w Europie.

Ostatnia aktualizacja: 27/06/2014 | Początek

Oświadczenie o ochronie prywatności